přeskočit k navigaci »

Úvod » Průvodce Krušnými horami

Průvodce Krušnými horami
obce, ubytování, turistika, lyžování atd.

Krušné hory se táhnou podél severozápadní hranice České republiky s Německem. Desítky lyžařských areálů, síť turistických tras a naučných stezek, vysoká ubytovací kapacita a bohatá nabídka dalších turistických služeb lákají celoročně tisíce domácích i zahraničních turistů.

Provedeme vás všemi zajímavými místy v Krušných horách. Ať už se jedná o přírodní krásy, významné památky, sportovní areály, nebo malebné obce nebudete litovat. Přidáme také praktické informace. Doporučíme ubytování, dobrou restauraci apod. Vydejte se s námi poznávat Krušné hory...

Obce

V Krušných horách leží spousta krásných a turisticky přitažlivých měst a obcí. Navštivte významné horské středisko Boží Dar, které leží pod nejvyšší horou tohoto pohoří – Klínovec, lázeňské město Jáchymov, památkovou zónu v Horní Blatné atd.

Ubytování

Kapacita ubytování v Krušných horách je opravdu vysoká. Můžete vybírat z luxusních hotelů, rodinných penzionů i levných horských chat.

Turistika

Krušnohorské turistické trasy uspokojí náročné horské turisty, rodiny s dětmi i seniory. Velmi oblíbené jsou různé naučné stezky. Krušné hory můžete poznávat pěšky i na kole. Jak náročnou trasu zvolíte, je jen na vás. V krušnohorských obcích můžete navštívit různé památky, muzea apod.

Sport – lyžování, tenis, in-line skating...

Krušné hory jsou oblíbené i pro bohatou nabídku jak zimních, tak i letních sportovních aktivit. V zimě si můžete užívat lyžování, běžkování, snowboardingu atd. v desítkách ski areálů. Krušnohorské léto je charakteristické pro výlety na kole, plavání, tenis, golf, nordic walking, in-line bruslení apod.

Lázeňství

Nesmíme opomenout ani krušnohorská lázeňská střediska, z nichž nejvýznamnějším jsou Lázně Jáchymov a Karlovy Vary. Jáchymovské lázně se zaměřují především na léčbu nemocí pohybového aparátu pomocí radonových vod. Karlovy Vary léčí převážně nemoci zažívacího ústrojí a poruchy látkové výměny.