přeskočit k navigaci »

Úvod » Archiv článků » Cykloturistika a cyklotrasy Krušné hory » Nová mapa Karlovarského kraje pro cyklisty

Nová mapa Karlovarského kraje pro cyklisty

Cyklisté a cykloturisté, kteří už nedočkavě vyhlížejí novou sezónu, se mohou těšit na 9. aktualizované vydání cyklomapy regionu. Najdou v ní všechny známé i nově značené trasy a detail map průjezdu městem Karlovy Vary a Cheb.

Mapa vychází v nákladu 7 tisíc kusů a během jara bude k mání v infocentrech na území Karlovarského kraje. V mapě jsou například zaznamenány dvě významné evropské trasy, které vedou naším regionem, tedy EuroVelo 4 a EuroVelo 13. EuroVelo 4 je čtyři tisíce kilometrů dlouhá trasa a nabízí putování od francouzského pobřeží z městečka Roscoff přes Belgii, Německo až do České republiky. Trasa EuroVelo 13 - Stezka Železné opony - měří téměř deset tisíc kilometrů a vede od Barentsova až k Černému moři. U nás začíná v Trojmezí u Aše a končí u Tří Seker. Zajímavý je určitě také začátek Krušnohorské magistrály v Chebu, která má číslo 23 nebo trasa číslo 36 vedoucí z Chebu přes Český les na Šumavu.  Cyklisté mohou ale využít i další známé stezky, například číslo 6, což je v našem regionu velmi oblíbená Cyklostezka Ohře, a dále Valdštejnovu stezku, Mostní stezku, Karlovu stezku nebo trasu Euregia Egrensis.

V cyklomapě nechybějí informace o trasách vhodných pro inline bruslení, o provozu cyklobusůpodporovaných Karlovarským krajem, údaje o půjčovnách kol Českých drah i adresy infocenter. Kromě textu v češtině mapa nabízí i překlad v anglickém a německém jazyce.

zdroj: www.zivykraj.cz

« kompletní seznam rubrik